Zdravé palivo na každý deň

Vitalita je podstatou smart energy drinku PILOT, ktorú zabezpečujú viaceré zdraviu prospešné zložky.

Kofeín

Látka, bez ktorej si mnohí nevieme predstaviť ráno. Kofeín je alkaloid (dusíkatá zlúčenina rastlinného pôvodu), ktorý nájdeme v kávových bôboch, čajových listoch, guarane, semenách kakaovníka alebo kolových orechoch. Na človeka vplýva viacerými cestami – dávka cca 100-500 mg zvyšuje pozornosť, zlepšuje kognitívne funkcie a fyzickú koordináciu. Okrem toho odbúrava únavu, stimuluje centrálnu nervovú sústavu a podpisuje sa aj na znižovaní rizika vzniku cukrovky.

Taurín

Zoznámte sa s aminokyselinou s mnohými blahodarnými účinkami na ľudský organizmus. Taurín sa nachádza prirodzene v ľudskom tele a je možné nájsť ho vo väčšine buniek. Pomáha znižovať krvný tlak, zlepšuje mozgovú činnosť a podporuje produkciu testosterónu. Z jeho vplyvov sa môžu tešiť športovci, keďže taurín dokáže simulovať funkciu inzulínu, čím pomáha efektívne presúvať glukózu z krvi do buniek, a navyše zlepšuje fyzický výkon.

Vitamín B2

Riboflavín, ako je vitamín B2 nazývaný, je zložka vitamínov B podporujúca telesný rast, vývoj a fungovanie buniek a premenu potravy na energiu. Zlepšuje tvorbu a obnovu červených krviniek a je to zároveň účinný antioxidant. Nachádza vo väčšine potravín, najväčšiu koncentráciu vitamínu B2 však nájdeme v mäse, rybách, vajciach, mlieku alebo vlašských orechoch.

Vitamín B3

Tento vitamín poznáme aj ako niacín. Na telo pôsobí ako účinný odbúravač zlej nálady, depresií a ako harmonizátor nervovej sústavy, účinne znižuje hladinu cholesterolu a hladiny cukru v krvi a vplýva na zažívacie ústrojenstvo. Ukázal sa ako účinný prostriedok na zdravšiu pleť a odbúravanie vrások. Aby sme si zaistili jeho pravidelný prísun, je potrebné konzumovať predovšetkým mlieko a mliečne výrobky, vajcia, hydinu a ryby.

Vitamín B5

S vitamínom B5 sa stretávame aj pod názvom kyselina pantoténová. V našom metabolizme je nenahraditeľnou zložkou, pretože rozkladá prijatú potravu a premieňa ju na energiu. Pozitívne ovplyvňuje tvorbu červených krviniek, podporuje tráviacu sústavu a reguluje hladinu cholesterolu. Svojím pôsobením v tele takisto zlepšuje zdravie pokožky, očí a vlasov. Vo veľkom množstve sa nachádza v rybách, vajciach, celozrnnom pečive a zelenine, predovšetkým v kapuste alebo keli.

Vitamín B6

Pyridoxín, inak nazývaný vitamín B6, je látka podpisujúca sa na fungovaní nervového a imunitného systému. Stará sa o tvorbu červených krviniek, rast kostry, vyrovnáva hladinu hormónov v krvi a odbúrava zubné kazy. Podporujte takisto tvorbu sérotonínu, tiež známeho ako hormón šťastia. Keďže si ho naše telo nedokáže samo vyrobiť, musíme si jeho prísun zabezpečiť konzumáciou mäsa, rýb, strukovín, zemiakov, mlieka alebo banánov.

Vitamín B12

Organizmus by bez vitamínu B12 (alebo kobalamínu) nemohol fungovať. Predovšetkým je nevyhnutný na tvorbu červených krviniek. Podporou funkcie nervových buniek následne ovplyvňuje syntézu (zlučovanie) RNA a DNA. Je obzvlášť dôležitý pre športovcov, ktorým pomáha s rastom svalov, odbúravaním svalových kŕčov a regenerácii svalstva. Bohaté množstvo vitamínu B12 nájdete v mäse (predovšetkým v hovädzej pečienke), mliečnych výrobkoch, kôrovcoch, cereáliách alebo vajciach.

PILOT

Nájdi všetky zložky v jednej plechovke smart energy drinku PILOT a buď nabitý masívnou dávkou energie.